Inauguracja cyklu Runner’s World Super Bieg

Kochamy biegać we Wrocławiu

Inauguracja cyklu Runner’s World Super Bieg

13 kwietnia 2016 Informacja prasowa 0

Podczas nadchodzącego weekendu odbędzie się pierwszy z biegów zaliczanych do cyklu Runner’s World Super Bieg. Będzie to I Półmaraton Miękinia i bieg na dystansie 10 km.
Impreza otwiera rywalizację w nowym cyklu biegowym, w którym znajdziemy 6 biegów górskich i 3 uliczne. Każda edycja to półmaraton i bieg na 10 km – obojętnie czy bieg odbywa się na ulicy czy w terenie górskim. Tuż przed startem biegacze mogą sami zdecydować, który dystans wybierają.

Każdy może wystartować w dowolnym biegu z kalendarza i nie musi brać udziału w całym cyklu. Po jednym biegu można przygodę z Super Biegiem zakończyć, choć mamy nadzieję, że biegacze będą wracać na kolejne starty. Dlatego też organizatorzy zadbali o to aby atrakcyjnych miejsc i tras było w sezonie sporo i aby każdy znalazł coś dla siebie. Bieg w Miękini na pewno może się stać ciekawą alternatywą dla biegów rozgrywanych w dużych miastach, np. we Wrocławiu.

Super Bieg

Wszyscy, którzy zapiszą się na dowolny bieg cyklu po raz pierwszy, otrzymają pamiątkowe techniczne koszulki, biegowy upominek, a na mecie pamiątkowy medal. Do tego każdy będzie mógł wydrukować sobie w biurze zawodów pamiątkowy dyplom.

Trasa biegu w Miękini jest malowniczo i atrakcyjnie poprowadzona przez tereny gminy, która wydaje się być wprost stworzona do biegania.

Super Bieg

Bieg na pewno będzie przetarciem przed kolejną edycją – IV Półmaratonem Jeleniogórskim (1 maja) i pierwszym z górskich biegów cyklu – I Półmaratonem Górskim Polanica – Zdrój (8 maja)

Start zawodów w niedzielę 17 kwietnia, a bazą biegu będzie stadion w Miękini przy ul. Sportowej.
Półmaraton startuje o godz. 11:00, a “dziesiątka” 10 minut później.

Dzień wcześniej gmina Miękinia będzie areną zmagań kolarzy startujących w pierwszej edycji cyklu Bike Maraton. Oba wydarzenia skladają się na Aktywny Weekend w Miękini.