Biegiem przez świat

Kochamy biegać we Wrocławiu

Biegiem przez świat

31 lipca 2013 Bez kategorii 0

To, że biegacze pomagają kiedy tylko mogą, wiemy już z doświadczenia. Był Bieg Firmowy, którego celem było uzbieranie środków na 3-etapową operację ratującą nóżkę małej Alicji. Później pobiegliśmy w biegu dla Maćka, aby zebrać środki na budowę specjalnych wózków dla niepełnosprawnych dzieci. W niedzielę pobiegniemy dla Krzyśka, który doznał wylewu samoistnego krwiaka śródmózgowego płata czołowego prawego, w wyniku którego częściowo utracił władzę nad swoim ciałem.

Dzisiaj z Wrocławia wystartowali Karol Dzieciątko i Maciej Bonawentura Zachoszcz w trasę liczącą 2200 km. Chcą odwiedzić największe polskie miasta. Będą zbierać pieniądze dla Kasi i Oli – sióstr chorych na dystrofię mięśniową. W tej chwili dla dziewcząt jedyną możliwością jest przeczep komórek macierzystych w Chinach – koszt dla dwóch osób to 160 tys. zł.

Dziewczyny potrzebują 160 000zł, my dla nich przebiegniemy 2200km, co daje 75zł na kilometr. Wierzymy, że to proste, by na drodze co kilometr spotykać Odlotowego człowieka, którego będzie stać na taką sumę. Jeśli nie jeden człowiek, to może być to grupa przyjaciół, małżeństwo, klub biegowy itd.

Aby dołączyć do “Szlaku Odlotowych Ludzi” należy wpłacić minimum 75zł na konto Kasi i Oli, następnie wysłać potwierdzenie wraz ze swoim zdjęciem. Można dodać swój opis, reklamę swojego bloga, strony lub usług, a także osobistą wiadomość do Karola, Macieja i dziewczyn. Wszystko zostanie opublikowane na Facebooku i powstanie specjalny album “Szlak Odlotowych Ludzi”.

Więcej informacji na temat tej inicjatywy i aktualności znajdziecie na stronie www.biegiemprzezswiat.pl. Zachęcamy do wsparcia akcji.