Bieg Mikołajowy

Kochamy biegać we Wrocławiu

Bieg Mikołajowy

20 listopada 2014 Zapowiedź 2

Jednym z najfajniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia, jest czas oczekiwania na ich przyjście i szereg mniejszych tradycji, które wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. Dla biegaczy taką tradycją powinien stać się start w biegu Mikołajowym, który odbędzie się w niedzielę 7 grudnia.

Bieg główny, wystartuje o godzinie 12 z alei przy hotelu Olimpia. Zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia ok. 10 km wzdłuż bulwaru nadodrzańskiego oraz pomiędzy mostami: Jagiellońskim i Swojczyckim, oraz alejkami Stadionu Olimpijskiego. Najlepsi mężczyźni i kobiety, zostaną nagrodzeni trofeami. Na statuetkę mogą też liczyć zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

To jeszcze nie koniec atrakcji – organizatorzy postanowili zorganizować dodatkowy bieg ze specjalną dedykacją dla rodzin. W biegu wystartują drużyny składające się wyłącznie z osób powiązanych ze sobą rodzinnie (minimum 2 osoby). Trasa biegu liczy sobie 1km i ciągnie się alejkami kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Bieg ten ma charakter biegu rekreacyjnego, w którym przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Po przekroczeniu mety oprócz medalu, dzieciaki mogą liczyć na różnego rodzaju smakołyki. Dodatkowo, świąteczny nastrój podkreśli czapka świętego Mikołaja, którą otrzymają uczestnicy obu biegów już pakiecie startowym.

Jeżeli jesteście zainteresowani startem w biegu głównym – do 4 grudnia możecie zapisać się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1448 (opłata wpisowa wynosi 30 zł). Po 4 grudnia, zapisy będę się odbywały w dniu zawodów w biurze, a wpisowe wynosić będzie 50 zł. Zapisy do startu w Biegu Rodzinnym będą się odbywały wyłącznie w dniu zawodów od godz 10:30 do 11:30, a wpisowe wynosi 10 zł.

Zachęcamy do startu w zawodach. Nie tylko czeka Was bieg na bardzo przyjemnym dystansie, ale też gwarantowana jest dobra zabawa i świąteczny klimat.

 

 

  • ARO

    Czy bieg główny i rodzinny są o tej samej godzinie?

  • ARO

    Czy bieg główny i rodzinny kolidują ze sobą czy można wystartować w dwóch?